1RR.CZ 1. realitní revue

Xiaomi Mi Mix Alpha je mobil z roku 2019 nebo z budoucnosti?

1.11.2019

Označení Mix si Xiaomi nechává pro své nejzajímavější telefony, tím je i Xiaomi Mi Mix Alpha, který nadchne hlavně svým nadčasovým designem. I když se jedná pouze o koncept, můžete si ho koupit, ale s dopravou z Číny to vyjde hodně draho, konkrétně okolo 3000 $.

U značky Xiaomi jsme hlavně zvyklí na levné telefony se skvělým poměrem cena/výkon a častými ústupky. U Alphy se ústupky rozhodně nekonaly, má totiž nabušené specifikace a hlavně inovativní displej, který jsme zatím u nikoho neviděli. Displej dosahuje poměru 180 % k tělu, protože ho obklopuje. Zbylá procenta tvoří pás se třemi fotoaparáty a svítilnou. Místo fyzických bočních tlačítek máme po stranách virtuální citlivá na stisk.

Možná se ptáte k čemu využijeme zadní displej. Zatím jen k focení selfie a budou se na něm zobrazovat různé gadgety třeba o počasí. V budoucnu ale Xiaomi chystá AI detekci scénáře, například když budete na letišti, zobrazí vám palubní lístek. Zní to dobře, jen je škoda, že displej není rozkládací jako u Galaxy Fold, ale třeba Xiaomi vidí budoucnost jinak.

Displej není jediná vlastnost,kterou se Alpha pyšní. Hlavní 108 MP fotoaparát, na kterém Xiaomi spolupracovalo se Samsungem, je také špička. Nechybí ani praktický širokoúhlý fotoaparát s 20 MP a 12 MP telefoto. Jádrem mobilu je Snapdragon 855 plus s 12 GB RAM a 512 GB úložištěm. Baterie s kapacitou 4050 mAh podporuje rychlé 40 W nabíjení.

Jako nápad a osvěžení dnešního jednotvárného mobilního trhu je Alpha skvělá. Ale z praktického hlediska tak trochu postrádá smysl, jelikož na zařízení neexistuje žádný obal, tak bych se neustále bál, aby mi nespadlo. Dalším negativem je cena. Za 3000 $ by si mobil koupil jen nadšenec. Konec konců, za tuto částku bychom si koupili přibližně 25 levných telefonů Xiaomi Redmi 4a. Teď bude záležet, jestli se Alpha chytne na trhu, nebo to bude propadák. (jh)

Komentáře

02.11.2019 18:46 Info 1rr
https://www.1rr.cz/google-kupuje-kalifornskou-spolecnost-fitbit/

02.11.2019 13:01 Albert podhorský
Zajímavý telefon až na tu cenu...
zpět