1RR.CZ 1. realitní revue

Jaký mobil je nejlepší na světě?

8.4.2021

Nejlepší smartphone bez cennového omezení - Samsung Galaxy S 21 Ultra

 

Možností ze kterých si můžete v této nejvyšší kategorii vybrat je nespočet. Buď vsadíte na klasické smartphony, nebo můžete zkusit ty ohebné. Dříve jsem uvažoval o Galaxy Z Fold 2, který je mnohem zajímavější a zábavnější než S21 Ultra, ale ve výsledku bych sáhl na jistotu po neohebném zařízení. Ať už z praktického, či ekonomického hlediska. Z Fold 2 totiž stojí astronomických 55 000,- a S21 Ultra ve verzi 128/12 GB „jen“ 35 000,- . Za tyto peníze dostanete od Ultry lepší procesor a fotoaparáty, jedná se zkrátka o generaci novější model. A ke všemu rok 2021 bude rokem ohebných telefonů, takže bych počkal až se zvýší konkurence (v podobě třeba Xiaomi možná i Googlu, nebo Applu), díky které budou tyto futuristické zařízení dostupnější. Momentálně si ohebný kousek si koupí tedy jen největší technologičtí nadšenci, kteří jsou ochotni za mobil zaplatit stejné peníze jako za ojeté auto.

 

Nyní už ale zpět k vítězovi této cenovky. Samsung se u své vlajky snažil napravit chyby z loňska a to hlavně u procesoru. Pro někoho zopakuji, že telefony řady S20 měli u nás na rozdíl od USA slabší čipset Exynos 990, který za Snapdragonem 865 zaostával třeba v energetické náročnosti, nebo horším procesingem fotek , či přehříváním. Při představení ale Samsung sdělil že u letošních modelů s Exynosem 2100 je situace mnohem lepší a nešvary minulé generace byly doladěny. Tím pádem tento rok dostáváme „nabušený“ smartphone s krásným a plynulým 120 Hz AMOLED displejem podporou stylusu, vysokým výkonem a hlavně se skvělými ne-li nejlepšími fotoaparáty na trhu. Hlavním senzorem je druhá generace 108Mpx objektivu se světelností f/1,8 z dílen Samsungu, který ale nyní doplňuje laserové ostření, které vylepší autofocus, čímž opět Samsung napravuje loňské chyby. Hlavní změnou ale je 10Mpx teleobjektiv s desetinásobným zoomem, který je ještě doplněn teleobjektivem s trojnásobným zoomem pro plynulejší přechod. Velmi zajímavý je také 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv, který disponuje funkcí Dual Pixel AF, díky niž je možné využít tento senzor jako makro. V neposlední řadě Samsung také přepracoval design, který je takovým mixem Notu 20 Ultra a loňské „S Dvacítky“. Hlavní změnou je fotomodul, který kopíruje okraj telefonu, což se mi líbí. 

S21 Ultra je skvělá ukázka toho co dnes telefony dokážou a mohla by zlepšit po loňském fiasku Samsungu reputaci.

Odkaz na Alzu: https://www.alza.cz//samsung-galaxy-s21-ultra?dq=6276507&kampan=adw3_mobilni-telefony_pla_all_mobilni-telefony-test-css-shoptail_samsung_c_9062891__SAMO0209b1&gclid=CjwKCAiAgJWABhArEiwAmNVTB6zGrH5OIssLrNJLWjO_gYNpLkp9BSiCuUNlOoJ5Cyc8uO1BZvY6DhoCrO0QAvD_BwE

zpět