1RR.CZ 1. realitní revue

Realitními projekty roku 2016 jsou Luka Living a Spálená 5

7.12.2016

Luka Living a Spálená 5 Realitními projekty roku 2016

Aktuální ročník developerské soutěže Realitní projekt roku zná své vítěze. Cenu odborné poroty nejlepšího Realitního projektu roku 2016 v ČR si odnáší Luka Living. Shodli se na tom jak odborníci, složení ze zástupců realitních kanceláří i architekti. Tento projekt tak získal hned dvě ocenění absolutního vítěze. Cena veřejnosti byla udělena projektu Spálená 5.

„Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo přes šedesát projektů, které se realizují nejen v Praze, ale po celé České republice,“ říká René Hradecký, zástupce společnosti Conventia, která akci každoročně organizuje. „Každý rok jsme překvapeni stále se zlepšující kvalitou nové výstavby jak z hlediska architektonického zpracování, tak i používaných technologií.“ dodává Hradecký. Právě nové technologie, na které developer projektu Luka Living sází, přesvědčily porotu při udělení ceny absolutního vítěze. Koncept spojuje moderní bydlení, ekologickou šetrnost a moderní technologie inteligentního řízení budov. Vítězné projekty mohou nést označení Realitní projekt roku 2016.

Výsledky celostátní ankety Realitní projekt roku jsou již tradičně vyhlašovány u příležitosti konání Realitního kongresu, který se každoročně koná v Praze za účasti stovek zástupců realitních kanceláří a developerů. Soutěž si klade za cíl mapovat a oceňovat kvalitní rezidenční developerské projekty po celé České republice. „Developeři čím dál více pociťují přetlak nabídky nad poptávkou a v současné době uspějí na trhu pouze ty nejlepší projekty, které mají dobře nastavené ceny, kvalitní architektonické zpracování a jsou i kvalitně postaveny. Dobrá dopravní dostupnost a dostatečná občanská vybavenost v okolí jsou u nově postavených projektů samozřejmostí. Developerské projekty, kterým tyto atributy chybějí, v dnešní době nemají na trhu šanci obstát,“ shrnuje Hradecký.

zpět