1RR.CZ 1. realitní revue

Londýn i další světové realitní trhy mimo USA mohou těžit ze zvolení Donalda Trumpa

Ve světě realit a hlavně ve Velké Británii by mělo být zvolení Donalda Trumpa důvodem k oslavám. Alespoň to tvrdí server propertywire.com, k informaci nicméně dodává, že také bude záležet, jakým způsobem s bude vyvíjet ekonomika USA i kurz dolaru. Je totiž možné, že američtí investoři budou mít silný apetit nakupovat nemovitosti mimo USA a jedním z trhů, který považují za bezpečný, je právě Velká Británie.

Ihned po zvolení Trumpa začal klesat kurz dolaru a pokud by tento trend měl pokračovat, investoři by se pravděpodobně začali poohlížet po jiných teritoriích, než jsou USA.

Adriano Amorese, partner z advokátní kanceláře Berwin Leighton Paisner pro server propertywire.com uvedl, že je nicméně téměř pravidlem, že po zvolení nového prezidenta v USA kurz dolaru klesá. Trend se ale údajně vždy zvrátí v momentě, kdy je nový prezident uveden do úřadu. Nicméně Amorese je přesvědčen, že pokud by se kurz nesrovnal, vedlo by to v výraznějším aktivitám amerických investorů například ve Velké Británii.

Pokud dříve peníze od amerických investorů směřovaly do zahraničí, šlo nejčastěji o Kanadu. V letech 2008 a 2009 se nicméně američtí investoři z Kanady masivně stáhli, trh se výrazně propadl o šedesát procent, a v některých oblastech se s tímto šokem doposud nevyrovnali. Proto by investoři pravděpodobně Kanadu tentokrát vynechali.

V moci samotného Donalda Trumpa je také možnost, že by ještě situaci zvrátil, a investory přeci jen přivedl k výraznějším aktivitám přímo v USA – tomu by mohly napomoci například daňové úlevy či výraznější investice do infrastruktury – tedy s výjimkou plánované zdi na hranici s Mexikem.