1RR.CZ 1. realitní revue

Oneplus Z/Nord pro ty, kdo vyčkávají na „flagship killera“

29.6.2020

Oneplus je čínská mobilní značka spadající pod Oppo. Tato společnost byla pověstná výrobou „zabijáků vlajkových lodí“ od jiných výrobců. V poslední době už však Oneplus výrabí plnohodnotné „vlajky“. Příkladem je nejnověji řada 8, ze které Oneplus 8 Pro stojí v plné výbavě až 28 000 Kč.
Oneplus chce 10. července po dražší osmé řadě nabídnout veřejnosti levnější Oneplus Z/ Nord. Očekávali jsme název Oneplus Z, ale podle novějších zpráv to bude Oneplus Nord. Nyní musíme jen počkat na oficiální představení.
Ze specifikací se mimo jiné spekuluje o 4 300 mAh baterii a o rychlém 30W nabíjení - to je skoro dvakrát rychlejší, než u iPhonu 11 Pro. Displej bude mít 6,56 palců a poskytne obnovovací frekvenci 90 Hz. Pod obrazovkou se bude nacházet čtečka otisku prstu. Mobil bude pohánět výkonný procesor Snapdragon 765 společně s 6 GB RAM a 128 GB úložištěm. 
Na indickém trhu se očekává cena v přepočtu necelých 8000 Kč, u nás odhadujeme 10 000 Kč. Ale i tak to bude velmi výhodná koupě - Oneplus se zavděčí všem lidem, kteří vyčkávají na opravdového „flagship killera“. Avšak Nord to nebude mít lehké, protože na trhu už máme Poco F2 Pro, které je sice dražší, ale nabízí lepší čip Snapdragon 865.

Komentáře
zpět