1RR.CZ 1. realitní revue

Nájemné v mrakodrapech - ze světových metropolí Londýn čtvrtý Brexitu navzdory

V londýnských mrakodrapech se platí rekordně vysoké nájemné a ceny stoupají do astronomických výšin i navzdory Brexitu. Uvádí to alespoň server propertywire.com, citující studii společnosti Knight Frank, která ceny na britském realitním trhu dlouhodobě sleduje. Z šetření vyplývá, že kvůli chystanému odchodu Velké Británie z EU nepanuje minimálně v oblasti cen nájemného ve výškových budovách strach. Průzkum se týká budov s třiceti a výše podlažími.
V Londýně se za první polovinu letošního roku ceny nájemného pohybovaly za jednu čtvereční stopu (0,09 m2) na úrovni 114 amerických dolarů ročně. Vyšší ceny ve stejném období už byly jen v Hong Kongu 278 USD, New Yorku 158 a Tokyu 149,5 USD za čtvereční stopu ročně. Levnější nájmy jsou v mrakodrapech naopak v San Franciscu (113 USD), které uzavírá pětici nejdražších světových měst.
"V posledních dvou letech nájemné v londýnských mrakodrapech roste, a to i přes napětí, které panuje okolo evropského referenda, říká Will Beardmore-Gray - hlavní konzultant ze společnosti Knight Frank.