1RR.CZ 1. realitní revue

Brexit – pozitiva i negativa pro development nemovitostí ve Velké Británii

Referendum  o Brexitu a jeho výsledek doslova plní média po celém světě, a rozebírají problematiku ze všech možných úhlů pohledu. 1RR.CZ pochopitelně zajímá problematika realit, nemovitostí a developmentu. Odborníci citovaní serverem propertywire.com uvádějí, že pro tuto oblast může být výsledek dvojznačný – například ve stavebnictví pracuje ve Spojeném království velké množství cizinců i ze zemí EU, a změna legislativy kvůli opuštění EU může mít vliv také na způsob a možnosti jejich zaměstnávání.

Brian Berry z federace stavitelů - Federation of Master Builders apeloval na britskou vládu, aby umožnila zaměstnávat cizince ve stavebnictví i nadále, protože celý obor je na jejich pomoci závislý po dobu dlouhých desetiletí. Jako další alternativu k práci cizinců Berry uvedl možnost vzdělávání více domácích učňů pro obor stavebnictví.

Někteří další odborníci přitom vidí v Brexitu pozitivní vliv. Patří mezi ně John Elliott, ředitel společnosti Millwood Designer Homes: „Jsme doslova v novém světě a konečně se zbavíme evropských předpisů, které pro nás byly škodlivé během posledních čtyřiceti let.“